Ankara’da Özel Konserler

CSO ADA ANKARA’DA BU HAFTA  (9 – 15 OCAK)

 PRENS KANTEMİR’İN KALEMİNDEN OSMANLI MÜZİĞİ “KANTEMİROĞLU’NUN 300. VEFAT YILI ANISINA”
10 OCAK- MAVİ SALON- 20.00

CSO ADA ANKARA; Prens Dimitri Cantemir veya İstanbul’da bilinen adı ile Kantemiroğlu’nun 300. vefat senesi anısına çok özel bir konsere ev sahipliği yapıyor. Bu kıymetli konserde, “Prens Kantemir’in Kaleminden Osmanlı Müziği” başlıklı projede Kantemiroğlu Edvarından yani Ki-tabu’l-İlmu’l-Musiki alâ vechi’l-Hurufat’tan seçilen saz eserleri seslendirilecek. Tanburda Hakan Talu, udda Bilen Işıktaş, kanunda Serkan Mesut Halili, neyde Ali Tüfekçi ve misafir eşlik edeceği konser 10 Ocak Salı günü CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da müzikseverlerle buluşacak.

 Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 100 TL
2. Kategori: 75 TL

 NAİL YAVUZOĞLU SEPTET “TÜRK CAZINA ŞARKILAR”

11 OCAK- MAVİ SALON-20.00

 Müzik kuramcısı, orkestra şefi ve bas sanatçısı Nail Yavuzoğlu, Türkiye’de yetişen caz müziğinin usta sanatçılarıyla cazseverleri buluşturuyor. Müzik kültürümüzün geleneğinden beslenen ve caz müziğinin armonik, ritmik yapısıyla harmanlanmış “Türk Caz Müziği” alanının oluşmasına, gelişmesine, literatüre girmesine katkı sağlamayı hedefleyen ‘Türk Cazına Şarkılar’ konseri 11 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’da dinleyiciler ile buluşacak. 

 Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL

2. Kategori: 70 TL

SAZIMIN YILDIZLARI- ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU

13 OCAK-MAVİ SALON-19.30

 Geleneksel halk müziğinin çeşitli yönlerini ele alarak, seçkin konser programları hazırlayan Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu, “Sazımın Yıldızları” konserini 13 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’da dinleyicisiyle buluşturacak. Ege ve Karadeniz bölgelerinin kültür ve sanatını, doruklarda yaşatacak Uğur Önür (Kabak Kemane) ve Rıza Can Özel (Karadeniz Kemençesi) uzun süre belleklerden silinmeyecek bir konsere imza atacak.

 Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL

2. Kategori: 35 TL

ÇOCUKLAR İÇİN KLASİK MÜZİK BABYCONCERTS: BİR SONBAHAR MASALI 

14 OCAK- MAVİ SALON- 15.00

 Çocuklara yönelik klasik müzik topluluğu olan, BabyConcerts 14 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’da çocuklara muhteşem bir konser sunacak. 45 dakikalık konserde minik sanatseverler W.A.Mozart, G.Rossini, G.Bizet gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini bir peri masalı eşliğinde dinleyecek. Vivaldi’nin ünlü Dört Mevsim konçertolarından parçalar çalınacak programda minik sanatseverler gerçek bir balerinle de yakından tanışacak.

 * Biletler tükenmiştir.

MOJCA ERDMANN VE XAVİER DE MAİSTRE DUO 

14 OCAK- ANA SALON- 20.00

 Almanya’nın uluslararası sahnelerdeki en başarılı seslerinden yıldız soprano Mojca Erdmann, CSO ADA ANKARA’nın “Misafir Yerleşik Sanatçısı” olarak ikinci konserini vermek üzere arpın efsane ismi Xavier de Maistre ile birlikte 14 Ocak’ta CSO ADA ANKARA’ya geliyor. Dünyaca ünlü orkestralarla konserler veren; Avrupa’nın önemli operalarında sahne alan Mojca Erdmann’a bu konserde; Sir André Previn, Sir Simon Rattle ve Riccardo Muti gibi dünyaca ünlü şeflerle çalışan arp virtüözü Xavier de Maistre eşlik edecek. Kendi dallarında
en üst seviyeye gelmiş iki dünya sanatçısının CSO ADA ANKARA’da gerçekleştireceği özel konser; Schubert, Mendelssohn ve Strauss gibi romantik ve geç romantik dönem Alman bestecilerin eserleriyle romantik dünyaların büyüleyici kapılarını açmakla kalmayıp birbirinden güzel renkler, sesler, tınılar ve duygular sunacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 75 TL

 DÜNYA’YA – DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU

14 OCAK- TARİHİ SALON-20.00

 Devlet Çoksesli Korosu 14 Ocak’ta Stuttgart Radyo Korosu’nun şefi Yuval Weinberg’i CSO ADA ANKARA’da konuk edecek. Özkan Manav’ın 2. Koro Müziği Beste Yarışmasında dereceye giren “Onlar ki” eserinin dünya prömiyerinin gerçekleşeceği bu keyifli konserde ağırlıklı olarak Rachmaninoff, Brahms ve Mendelssohn’un eserleri yer alacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

BİR GARİP ORHAN VELİ MÜZİKALİ
15 OCAK- MAVİ SALON- 14.00 / 20.00

 Yurt içinde ve yurt dışında şimdiden 30 bin seyirciye ulaşan Bir Garip Orhan Veli Müzikali, yeniden CSO ADA ANKARA’da izleyicilerle buluşacak. Reha Özcan Kumpanyası’nın sahnelediği Bir Garip Orhan Veli, ünlü şairimiz Orhan Veli’nin kaleminden İstanbul’u, aşkı ve tüm insanlık hallerini kucaklayan bir oyun olarak izleyiciyi sarıp sarmalıyor. Yaşama sevincini, umudu, İstanbul sevdasını kusursuz bir dille aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin dizeleri, her yaştan, deneyimden, duygudan seyirciyi kucaklayacak. Bir Garip Orhan Veli Müzikali 15 Ocak’ta saat 14:00 ve 20:00’da CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da izleyiciyle buluşacak.

 Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 125 TL

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. Biletler;

biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edebilirsiniz. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Bilgi Al

Gizlilik ve Çerez Politikası
Dil Değiştir