Fashion Stylist… Olga KALEMCİ

2022 kış-ilkbahar

Moda İçin 5 İpucu

Mevsimlerin birleşmesi genellikle insanlara kıyafet seçimi konusunda pek çok sorun yaşatmaktadır. Hava hala oldukça soğuk, ama insan şimdiden yeni ve taze bir şeyler giymek, gardırobunu güncellemek ve aktüel parçalarla tamamlamak ister. Dolabınızda trend kıyafetler eksikse, alışverişi ertelemeyin. Alışveriş yaparken ise işte benden size uyulması kolay ama çok etkin 5 moda tüyosu.

Renge dikkat edin

Bu kış, yumuşak asil renklerin tüm sıcak tonları çok moda, geçiş döneminde de kazan-kazan bir seçim olarak kalacak. Henüz pişmiş toprak veya hardal tonlarında kıyafetiniz yoksa, satın almaktan çekinmeyin. Genel olarak, kahverengi paleti çoktandır bir sonbahar rengi olmaktan çıkmıştır ve yılın herhangi bir zamanında geçerlidir. Ancak, baharın yakında geleceğini ve onunla birlikte doğanın yeniden yeşereceğini unutmayın. Bu sezon, tüm tezahürleriyle yeşil rengi özellikle aktüel olacaktır. Kahverenginin herhangi bir tonuyla lüks bir şekilde karıştırılabilir. Görünümüzü tazelemek ve asalet derecesini artırmak istiyorsanız zümrüt renkleri tercih edin ve sıcak tonlarla kombinleyin. Yeşil paleti çok çeşitlidir, bu yüzden kendi tipinize uygun bir yeşil tonunu bulabileceğinizden eminiz.

Pantolonlu takım elbiselere göz atın

Pantolonlu takım, daha bir yıl önce almanız gereken bir kıyafettir, ancak hala gardırobunuzda mevcut değilse, almanın zamanı geldi demek. Daha çok sezon boyunca modası geçmeyecek bir parça olduğu kesindir, bu yüzden satın almayı geciktirmeyin.

 

Takım elbise aslında sezon dışı bir şeydir, hem yazın hem de kışın giyilebilir. Ancak soğuk mevsim için olanlar elbet daha tok, sıcak kumaşlardan dikilir. Yün, tüvit ya da deri takım elbise mükemmel bir yatırım olacaktır.

Renk konusunda korkmamanızı ve sıkıcı, ifadesiz monokromun ötesine geçmenizi öneririm. Kare, çizgi ya da eşkenar dörtgen desenli takım elbise şahane bir çözüm olacaktır. Vücudunuzun özelliklerini mutlaka göz önünüzde bulundurun ki desen görünümünüzü bozmasın. Bazen düz renkli bir şey de alabilirsiniz, ancak alacağınız parçaların rengi dolu ve zengin olsun.

Trençkotlar ve montları unutmayın

Herhangi bir gardıropta olması gereken bir başka şey, yüksek kaliteli modern bir trençkottur. Bu parça inanılmaz derecede pratik ve çok yönlü olup, resmi ofis stilinden romantik ve spor tarzlarına kadar farklı kıyafetlerle mükemmel bir uyum sağlayabilir. Bir trençkotun kış mevsiminde işe yaraması pek olası değildir, ancak ilkbaharda vazgeçilmez bir parça olacaktır. Soğuk havalar için ise en güzel çözüm güzel bir palto satın almaktır.

Her iki parçayı ister spor ister şık ayakkabılarla tereddüt etmeden giyebilirsiniz. Renk olarak ise klasik çözümlere odaklanmak daha mantıklı olacak, çünkü o zaman olasılı kombinasyon sayısı artacaktır. Bej, zeytin, kum, kırık beyaz ve fildişi tonları palto ve trençkot için kusursuz bir seçim olacaktır.

Kazakları ihmal etmeyin

Bol kazaklar sadece kışın değil, ilkbaharda ve hatta serin yaz akşamlarında da kullanışlı olur. Yüksek kaliteli kazağı gördüğünüzde kaçırmamaya çalışın, çünkü pratik iyi bir kazak her durumda sizin yardımcınız olacaktır. Nötr renkler, kalın örgü ve sakin, sade tasarım, mükemmel bir kazağın üç bileşenidir. Aynı zamanda, parlak tonlar da gözardı edilmemelidir. Sadece kabarık örgü değil düz triko kazaklar da çok iyi bir yatırımdır. Kazağın dokusu da, özellikle oranlarınızı görsel olarak azaltmak gibi bir isteğiniz varsa, tercihen göze batmayacak şekilde olmalıdır.

Elbisesiz olmaz

Elbisesiz bir bahar gardırobunu hayal etmek zordur, ancak kış gardırobunda da elbiseler çoktan beri hak ettikleri yeri aldılar. Özlü bir kılıf elbisesinin her mevsim için en kazan-kazan seçeneği olduğuna inanıyorum. Mümkün olduğu kadar iddialı detaylardan sakının ve daha sakin bir tasarım modellerini seçin. Sade ve çok yönlü bir elbise, hangi tarza sahip olursa olsun her kadının gardırobunda olmalıdır. Kılıf elbise size sıkıcı geliyorsa, püsküllü saçak gibi orijinal işlemeye sahip modellere de bakabilirsiniz.

Bu basit ipuçları, alışveriş sürecinde yön bulmanıza ve yalnızca en aktüel kıyafetleri satın almanıza yardımcı olacaktır.

 

olga

 

Olga KALEMCİ

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Bilgi Al

Gizlilik ve Çerez Politikası
Dil Değiştir