Take a fresh look at your lifestyle.

Lezzet Durağı Bodrum… Olcay BAŞEĞMEZ

 

IV. Uluslararası Peynir Festivali
Slow Cheese Bodrum Başlıyor
Bodrum’da binbir çeşit peynir şöleni

Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Peynir Festivali’nin dördüncüsü, 7-10 Nisan 2022 tarihleri arasında Oasis AVM’de gerçekleştirilecek.

İlki 2015’te düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Uluslararası Peynir Festivali Slow Cheese Bodrum’da, Anadolu’nun farklı yörelerinde üretilen lezzetli ve yöresel peynir çeşitleri beğeniye sunulacak. Endüstriyel firmaların rekabet koşullarında ayakta kalmaya çalışan peynir zanaatkarlarını ve ürettikleri doğal peynirleri doğrudan tüketiciyle buluşturmak ve doğal peynirlerin pazardaki yerini güçlendirmek hedefiyle başlatılan organizasyona Bodrum ve Muğla’nın yanı sıra Türkiye’nin her bölgesinden peynir üreticileri katılım sağlayacak. Ayrıca Kıbrıs’tan ve İtalya’dan peynir ustaları da festivalin konuğu olacak. Festival, üretici ve tüketicilerle birlikte gastronomi alanında uzmanlaşmış profesyonelleri, akademisyenleri ve aşçıları da bir araya getirecek.
Yeryüzünde yaşayan herkesin iyi, temiz ve adil gıdaya kolaylıkla ulaşması için kurulan ve Türkiye dahil 160 ülkede milyonlarca destekçisi olan Slow Food organizasyonunun Bodrum Birliği olan Yaveş Gari gönüllüleri tarafından düzenlenen festivalde atölyeler, gezi ve tadım etkinlikleri olacak. Yöresel ürün tezgahlarının kurulacağı festival alanında, söyleşi, seminer ve eğitimler düzenlenirken, kitap imza günleri de gerçekleştirilecek.


II.MUTFAK GEREÇLERİ SERGİSİ OASİS AVM’DE
IV. Uluslararası Peynir Festivali kapsamında gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik de “Bodrum Mutfak Gereçleri Sergisi” olacak. Bu yıl ikincisi düzenlenecek serginin açılış kokteyli 1 Nisan 2022 Cuma günü Oasis AVM yönetim alanı fuayesinde gerçekleştirilecek. Saat 17:00’deki kokteyl, Bodrum Düğünlerinin vazgeçilmez aşçısı Zeliha Dıngıl’ın söyleşisi ile açılacak, 8 Nisan 2022 saat 14:30’da Berna Sevinç’in sunumu ile Bodrum ve Milas kilimlerine dokumanın yolculuğu anlatılacak. II. Bodrum Mutfak Gereçleri Sergisi, 2-10 Nisan tarihleri arasında gezilebilecek.

@bodrum_lezzetleri

Comments are closed.