Tarihi Atmosferde Gastronomi Deneyimi

Eminönü’nün en özel yapılarından, 250 yıllık Muhsinzade Hanı restore edilerek Han 1772 adıyla otel olarak hizmete girdi. Tarihi dokusuyla şimdiden ilgi odağı haline gelen yapı, “Olden 1772” adlı çok özel bir restorana da ev sahipliği yapıyor.

Sanat ve cemiyet dünyasının önemli isimleri katılırken işletmenin sahibi Alper Karavar’ın yapının restorasyonunun 14 yılda tamamlandı

Anıl Kurtuldu, Burcu Bulut, Caner Ural, Nilüfer Pazvantoğlu, Aslıhan Saraçoğlu

Geçmişi ve bugünü buluşturan tasarımıyla konuklarına etkileyici bir atmosfer sunan Olden 1772, Karaköy’deki Mesai adlı restoranın da sahibi olan GEN Group tarafından hayata geçirildi. 1772’de hizmete girdiğinden beri farklı amaçlarla kullanılan yapı yatırımcı Gürol Yığar ve Alper Karavar’ın büyük özverisiyle uzun süren bir restorasyon sonucu eski dönemlerine geri dönmüş.


Anadolu ve İstanbul mutfağının vazgeçilmez tatlarını modern yorumlarıyla konuklarına sunan Olden1772’nin mutfağında yerel ürünlerle üst düzey bir lezzet sunulurken sürdürülebilirlik konusunda da duyarlı seçimler yapılıyor.
Midye dolma, lakerda, mantı gibi geleneksel yemeklere yapılan şaşırtıcı dokunuşlarla gastronomiye ilgi duyanlar için çekici seçenekler yer alıyor. Bu alanda çıtayı yükseltirken lezzetten de asla ödün vermeyen Olden 1772’nin menüsü keşkekten tepsi kebabına, balık buğulamadan balıklı su böreğine kadar uzanan geniş yelpazesiyle dikkat çekiyor.

Gürol Yığar – Alper Karvar

Olden 1772, yerli lezzet avcılarının yanı sıra İstanbul’u keşfe çıkan yabancı turistlere de sadece iyi ve kaliteli bir yemek sunmakla kalmayıp, gastronomi kültürümüzü de tanıtmayı amaçlıyor.

Kültür, sanat organizasyonuna da ücretsiz olarak ev sahipliği yapmayı planlamaları da ayrı bir güzel…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Bilgi Al

Gizlilik ve Çerez Politikası
Dil Değiştir