Tarzımız Renkler, Nesrin KILAVUZ

Giyinmeyi çok seviyoruz ancak hangi renklerin hangi renklerle uyumlu olduğunu biliyor muyuz? Renkler kıyafetimize, saçımıza, makyajımıza, aksesuarımıza, takılarımıza hatta dekorasyonumuza hayatımızın bir çok alanında önemli yeri olduğunu, insan psikolojisinin renklerin etkilediğini ve kişiliğimizi yansıttığını düşünüyorum.

Zevkler ve renkler tartışılmaz, evet doğru ama zevklerin ve renklerin ne kadarı bize ait, zevk ve renk bizim midir yoksa başkalarından ödünç mü aldık bu tartışılabilir. Renk uyumunu, tarz uyumunu, beden uyumunu başkasında gördüğümüz her şeyi kendimizde uygularsak özentilik ve uyumsuzluk ortaya çıkabilir. Kendimize ait tarzımızı, tenimize uygun renkleri keşfedersek daha doğru olur diye düşünüyorum. Ressamlara ilham veren doğadaki renk uyumuna bakın, nasıl bir ahenk, muhteşem renklerin uyumluluk içerisinde olduğunu göreceksiniz. Mevsimine göre renkleri tercih etmek daha doğru olur.
Kış renkleriyle yaz renklerini karıştırmayıp, renk skalasını çok iyi kullanmamız gerekir. Her sezon renklerin modası olsa da modadır diye her rengi kendimize uyarlamamız yanlış olabilir. Renklerin uyumu sadece kıyafetlerimizde değil yaşadığımız alanlarda da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Renklerin uyum içerisinde olması için çaba gösterelim. Gözümüze güzel gelen bir çok şeyin arkasında renk uyumu vardır. Renk kombini yani. Renkli giyinmek bizleri enerjik gösterse de abartılı seçimler bazen komik ve basit görünmemize neden olabilir. Çünkü renk birazda risk almaktır. O nedenle tenimizle uyumlu renkleri keşfetmeliyiz.

Nesrin KILAVUZ

Sevgiler.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Bilgi Al

Gizlilik ve Çerez Politikası
Dil Değiştir