CSO Ada Ankara’da Nisan Ayı

ENOCH ARDEN 1 NİSAN-ANA SALON-21.00

Ünlü oyuncular Damla Sönmez ve Erkan Kolçak Köstendil, İngiliz şiirinin en önemli isimlerinden Sir Alfred Tennyson’ın kaleme aldığı ve geçtiğimiz yıl Türkçeye kazandırılan, Victoria Çağının köşe taşlarından Enoch Arden adlı eserine hayat veriyor. Piyanist Orçun Orçunsel’in yorumlayacağı, Alman besteci Richard Strauss’un müzikleriyle, dinleyiciyi baştan sona diri tutacak bu zamansız Robinson hikayesini, kum ressamı Ramazan Yumrutepe, eşzamanlı performansla görselleştirecek. Bu özel program 1 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da sanatseverler ile buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 80 TL

 1. Kategori: 40 TL

 RENKLERİ VE DOKUNUŞLARI SUDA HARMANLAYAN SANAT: EBRU SANATI ATÖLYESİ- ÇOCUKLAR İÇİN 

1 NİSAN-FUAYE-14.00

 Somut Olmayan Kültürel Miraslarımızdan olan “Renkleri ve Dokunuşları Suda Harmanlayan Sanat: Ebru Sanatı” atölyesi ile Duygu Orak 1 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da minik sanatseverlerimiz ile buluşacak.

*Biletler tükenmiştir.

*Yaş Aralığı: 8-12 yaş için uygundur.

MERVE KOCABEYLER SOLO ARP RESİTALİ 

1 NİSAN-TARİHİ SALON-15.30

 Uluslararası yarışmalardaki birincilikleriyle adından söz ettiren arpist Merve Kocabeyler, barok dönemden makamsal müziğe uzanan, renkli bir solo arp repertuvarıyla 1 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da sanatseverlerle buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

 1. Kategori: 30 TL

 PİYANO TRIO 

2 NİSAN-MAVİ SALON-11.00

 CSO ADA ANKARA Pazar Konserleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçılarıyla özel bir konsere imza atacak. 2 Nisan’da gerçekleşecek konserde kemanda İlayda Zeynep Köksal, piyanoda Gülce Sevgen ve viyolonselde Sinem Karasu sanatseverlere duygu dolu bir konser sunacak. 

Bilet Fiyatları:

Tam: 50 TL

SALVADOR SOBRAL 

2 NİSAN-ANA SALON-21.00

 CSO ADA ANKARA 2 Nisan’da, “Amar Pelos Dois” şarkısıyla 2017 senesinde Eurovision Şarkı Yarışması’nı Eurovision tarihindeki en yüksek puanla kazanan Portekizli şarkıcı ve besteci Salvador Sobral’ı ağırlayacak. Türkiye’de vereceği ilk konserde Ankaralı dinleyicilere eşsiz bir müzik deneyimi yaşatacak olan Salvador Sobral, CSO ADA ANKARA’da Portekiz, İspanya         ve Brezilya rüzgarları estirecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL
3. Kategori: 100 TL

 1. Kategori: 75 TL

 “MEVLEVÎ BESTEKÂRLAR, AŞK İLE” 

2 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 1207 – 1273 seneleri arasında yaşayan Mevlâna Celâleddin Rumi 750. vefat yılında CSO ADA ANKARA’da anılacak. 2 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da gerçekleşecek “Aşk ile” konserinde Mevlevî Bestekârların sözlü ve saz eserleri seslendirilecektir

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 90 TL

 1. Kategori: 70 TL

 CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ – KUTAY MAKTAY, ÇAĞATAY AKYOL

3 NİSAN-MAVİ SALON-20:00

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçıları Pazartesi Konserleri serisi ile CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da klasik müzikseverlerle buluşuyor. CSO trompet grubu üyesi Kutay Maktay şefliğinde gerçekleşecek konserin solisti arp sanatçısı Çağatay Akyol. Programda G.F. Haendel Arp Konçertosu ve W.A. Mozart’ın 40. Senfoni KV.550 eseri yer alıyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL

 1. Kategori: 30 TL

İRFANİ EZGİLER- ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU 

4 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları Faik Doğukan Öztürk, Nahide Saygün Akkal ve Pelin Karakuş; Ramazan ayının manevî iklimine uygun İlahi, Nefes, Deyiş, Semah, Düvaz’lardan oluşan özel bir repertuvarla, 4 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da dinleyicileri ile buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

DUYGU SOYLU “A TRIBUTE TO ONNO TUNÇ” 

5 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Uzun yıllardır hız kesmeden sahne çalışmalarına devam eden, 2020’de “Kara Elmas” isimli ilk albümünü dinleyicileriyle buluşturan Duygu Soylu, Onno Tunç bestelerinden ve aranjmanlarından hazırladığı “A Tribute to Onno Tunç” konseri ile 5 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da müzikseverler ile buluşacak. Duygu Soylu, “A Tribute to Onno Tunç” projesi ile ülkemizin önde gelen müzikseverlerinden oluşan yedi kişilik orkestrasıyla sanatseverleri zaman içinde yolculuğa çıkaracak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

I MUSICI “VIVALDI VE VERDI DÖRT MEVSİM”

6 NİSAN-ANA SALON-21.00

 Uluslararası Orkestralar Serisi kapsamında daha önce dünyaca ünlü Academy of Saint Martin in the Fields’ı ve Akademie Für Alte Musik Berlin’i ağırlayan CSO ADA ANKARA,  6 Nisan’da efsanevi İtalyan orkestra I MUSICI’yi ağırlayacak. 1955’te Antonio Vivaldi’nin ‘Dört Mevsim’inin ilk stereo kaydını yapan I MUSICI 70. yıllarını aynı eserin yeni ve farklı bir yorumunu seslendirerek taçlandırıyor. Avrupa’nın en köklü ve en uzun soluklu oda orkestralarından I Musici ilk Ankara konserinde CSO ADA ANKARA dinleyicilerine eşsiz bir konser deneyimi yaşatacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL
2. Kategori: 200 TL

 1. Kategori: 150 TL
 2. Kategori: 100 TL

SELEN BEYTEKİN 

6 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Black American Music tarzıyla dikkat çeken caz sanatçısı Selen Beytekin 6 Nisan’da cazseverlerle buluşacak. CSO ADA ANKARA’da dinleyicilerine özel bir konser sunacak olan Beytekin’e trompette Şenova Ülker, tenor saksafonda Engin Recepoğulları, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Alper Yılmaz ve davulda Ferit Odman eşlik edecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 125 TL

 MUHLİS BERBEROĞLU- ANATOLIAN SPACE SHIP PROJECT (ANADOLU UZAY GEMİSİ)
7 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Muhlis Berberoğlu, Anadolu’dan gezegenleri, müzikleri ve sesleri keşfetmek için yola çıkıyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL
CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI

7 NİSAN-ANA SALON-20.00

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, şef Rengim Gökmen yönetiminde, genç yetenek Can Çakmur’un solist olarak misafir olduğu, Robert Schumann ve Jean Sibelius’un eserlerinin icra edileceği 7 Nisan akşamı Ana Salon’da dinleyicileri ile buluşuyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL

 1. Kategori: 120 TL
 2. Kategori: 80 TL
 3. Kategori: 40 TL

ANDREA MOTIS 

8 NİSAN-ANA SALON-21.00

Naif tarzıyla dikkat çeken, saksafon ve trompet performansıyla adından söz ettiren Andrea Motis, büyüleyici sesiyle CSO ADA ANKARA’da müzikseverlere keyifli bir konser vermeye hazırlanıyor. Kariyeri boyunca Quincy Jones, Yo-Yo Ma, Omara Portuondo, Milton Nascimento, WDR Big Band, Gil Goldstein ve Scott Hamilton gibi ünlü sanatçılarla iş birliği yapmış ve dünya çapında Tokyo Caz Festivali, New York’s Jazz at Lincoln Center gibi birçok önemli sahnede performanslar sergileyen dünyaca ünlü İspanyol caz şarkıcısı, trompet ve saksafoncu Andrea Motis Caz Serisi kapsamında 8 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da müzikseverler ile buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

 1. Kategori: 100 TL
 2. Kategori: 75 TL

ŞİRİN PANCAROĞLU ENSEMBLE “AVAZ-I DİL” 

8 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

Her biri sazındaki ustalıkla kabul görmüş altı müzisyenin, arpist Şirin Pancaroğlu’nun sanat yönetiminde Türk müziğinin geçmişinden ve bugününden eserleri farklı yaklaşımlarla yorumladığı Avaz-i Dil konseri 8 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da sanatseverlere buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

DEVLET ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSU – GELECEĞE ÇOK SES

8 NİSAN-TARİHİ SALON-15.00

 Devlet Çoksesli Çocuk Korosu, dünyanın birçok ülkesinden çocuk halk şarkıları ve ninnilerin yer aldığı programlarıyla umuda bir ses olmak için CSO ADA ANKARA Tarihi Salon’da müzikseverleri bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL

 1. Kategori: 40 TL
 2. Kategori: 30 TL

HANSEL VE GRETEL DOĞA DOSTLARI MÜZİKLİ DANSLI ÇOCUK OYUNU 

9 NİSAN-MAVİ SALON-15.00

Minik sanatseverler için birbirinden özel ve keyifli projelere ev sahipliği yapan CSO ADA ANKARA 9 Nisan’da Hansel ve Gretel Doğa Dostları Müzikli Danslı Çocuk Oyunu ile çocuklara unutulmaz bir gün yaşatacak. Yaşar Büker’in yazıp yönettiği oyun farklı düşünüş ve yöntem biçimlerine saygı, birlikte hareket etmenin önemi, çevre doğa ve sorumluluk bilincinin önemine vurgu yaparak çocuklar bilinçlendirmeyi hedefliyor.

*Biletler tükenmiştir.

* 4 yaş ve üzeri için uygundur. Etkinliğe Katılan herkes bilete tabidir. (Veli/Çocuk)

 FERHAT GÖÇER SABAHATTİN ALİ ALDIRMA GÖNÜL MÜZİKALİ 

9 NİSAN-ANA SALON-15.00

 CSO ADA ANKARA müzikal serisi kapsamında 9 Nisan’da başarılı sanatçı Ferhat Göçer’i ağırlayacak. Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin heyecanlarının aşklarının, hüzünlerinin, hasretlerinin; kısaca hayatından kesitlerin sahnelendiği ve şiirlerinden bestelenmiş sevilen şarkılarının söylendiği “Aldırma Gönül”, Ferhat Göçer’in performansıyla CSO ADA ANKARA seyircisiyle buluşacak.

Bilet Fiyatları: 

 1. Kategori: 250 TL
 2. Kategori: 200 TL
 3. Kategori: 120 TL
 4. Kategori: 90 TL

BAŞKENT ODA ORKESTRASI 

9 NİSAN-TARİHİ SALON-21.00

 1964 yılında kurulduğu günden beri gerçekleştirdiği uluslararası ve ulusal konserlerle ses getiren, dünyada örnekleri çok az bulunan ve Türkiye’nin, sanat yaşamını amatör çerçevede sürdürebilen en eski orkestrası olan Başkent Oda Orkestrası 9 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da müzikseverler ile buluşacak. Orkestra şefi Şerif Can Ünver’in yöneteceği konserde, birçok özel eser müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 1. Kategori: 20 TL

 CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ- İLK ADIM MÜZİK GRUBU 

10 NİSAN-MAVİ SALON-20.00

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçıları Pazartesi Konserleri ile CSO ADA ANKARA’da müzikseverlerle buluşuyor.  İlk Adım Müzik Grubu 10 Nisan’da sanatseverlere keyifli bir konser sunacak.

Bilet Fiyatları:

 1. Kategori: 50 TL
  2. Kategori: 30 TL

CEREN GÜNDOĞDU

11 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Melankolik ve romantik duyguların kıyısında gezinen, yalın sözler ve vurucu melodileri yer yer akustik piyano ve vokal performanslarıyla ve kimi zaman da elektronik düzenlemelerle buluşturan müziğine Lirik Pop adını veren Ceren Gündoğdu 11 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da müzikseverler ile buluşacak. Mart 2020’de sözü ve müziği kendisine ait şarkılardan oluşan ilk solo albümü Kapalı Gözlerle’yi  yayınlayan ve 2021’de Türkçe Pop’un kültleşmiş eserlerinden Tutsak’ı yeniden yorumlayarak daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan sanatçı dinleyicilere keyifli bir konser deneyimi yaşatacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 125 TL

DANA ZEMTSOV VE JULIEN QUENTIN DUO 

12 NİSAN-TARİHİ SALON-21.00

Avrupa’da yükselen yıldız viyola sanatçısı Dana Zemtsov ve Avrupa genelinde ünlü birçok sanatçıya yaptığı eşlikler ve solo performansları ile kariyerinin zirvesindeki piyanist Julien Quentin’den oluşan Duo, 12 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da sahne alacak. Dana Zemtsov ve Julien Quentin Duo ustalık gerektiren eserleri barındıran geniş programları ile bir viyola ve piyano resitali için çok alışılmadık bir müzik seçkisi sunacak. 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 125 TL

 1. Kategori: 100 TL

CARMINHO

12 NİSAN-ANA SALON-21.00

 Fado yorumuyla dünya çapında müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan, 2023’ün ilk günlerinde 6. albümü “Portuguesa”yı yayınlayan Carminho, 12 Nisan’da yeni albümünün şarkılarıyla ilk kez CSO ADA ANKARA Ana Salon’da sanatseverler ile buluşacak. Pablo Alboran ile Perdoname şarkısında düet yaparak Avrupa’da büyük ün kazanan ve İspanya’da haftalarca satışların 1 numarası olan, ilk albümü ‘Fado’ yayınlandığında eleştirmenlerin “Son on yılın Fado aydınlanması” olarak övdükleri Portekizli Carminho müzikseverlere eşsiz bir konser deneyimi yaşatacak. 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 225 TL
2. Kategori: 175 TL

 1. Kategori: 125 TL
  4. Kategori: 100 TL

İPEK YOLU – TÜRK DÜNYASI MÜZİK VE HALK DANSLARI TOPLULUĞU 

12 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu, Şef Cem Gürdal yönetiminde Türk Dünyası’nın seçkin müzik eserlerini 12 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da müzikseverler ile buluşturacak. 

 Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

BUDAPEŞTE FESTİVAL ORKESTRASI ODA MÜZİĞİ TOPLULUĞU 

13 NİSAN-ANA SALON-21.00

 Dünyanın en prestijli orkestraları arasında yer alan ve pek çok uluslararası kayıt ödülünün sahibi Budapeşte Festival Orkestrası’nın virtüöz müzisyenlerden oluşan oda müziği topluluğu ilk defa Ankara’da CSO ADA ANKARA’da sahne alacak. En önemli sektör yayınlarından İngiliz Gramophone dergisi tarafından, çok güçlü rakipleri arasından sıyrılarak geçtiğimiz sene “Yılın Orkestrası Ödülü”ne layık görülen ve efsanevi şefleri Iván Fischer tarafından dünyanın tüm kıtalarında konserler veren Budapeşte Festival Orkestrası Oda Müziği Topluluğu, 13 Nisan’da sanatseverlere nefes kesici bir oda müziği şöleni sunacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL

 1. Kategori: 80 TL
 2. Kategori: 40 TL

 İRFAN MECLİSİNDEN NAĞMELER – ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU 

13 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Onbir ayın sultanı Ramazan ayının manevi atmosferinde, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçıları, Şef Suat Kılıç yönetiminde tasavvufi türküler ve ilahiler ile 13 Nisan’da CSO ADA ABKARA’da sanatseverleri çok renkli ve aynı zamanda duygusal bir yolculuğa çıkaracak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

BAROK FLÜT VE KLAVSEN RESİTALİ 

13 NİSAN – TARİHİ SALON – 21.00

Şimdiye dek pek çok CD kaydına imza atmış başarılı Musica Amphion, barok topluluğunun kurucusu Hollandalı ünlü klavsen virtüözü Pieter Jan Belder ve sanat hayatını uzun yıllardan beri Amsterdam’da sürdüren Avusturalyalı barok flütist Kate Clark barok müziğin dev bestecilerinden oluşan bir programla 13 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da sanatseverlerle buluşacak. Fransa’nın barok müziğe kazandırdığı en değerli bestecilerden Jean Marie Leclair’in flüt ve klavsen sonatı, Johann Sebastian Bach’ın efsanevi solo klavye yapıtlarından Das Wohltemperierte Klavier’nin ikinci kitabından iki prelüd ve füg ile bestecinin en sık seslendirilen nefesli eserlerinden La Majör flüt ve klavsen sonatı ve birbirinden özel diğer eserlerle bu özel konser sanatseverlere unutulmaz bir barok müzik şöleni sunacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 120 TL
2. Kategori: 100 TL
3. Kategori: 80 TL

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI

14 NİSAN-ANA SALON-20.00

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, şef Burak Tüzün yönetiminde CSO’nun solist sanatçısı Çağıl Yücelen’e eşlik ediyor. Gabriel Faure, Schubert ve Can Atilla’nın eserlerinin icra edileceği konser 14 Nisan akşamı CSO ADA ANKARA Ana Salon’da dinleyicileri ile buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 120 TL

 1. Kategori: 80 TL
 2. Kategori: 40 TL

THRACE QUARTET 

14 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Klarnette Serkan Çağı, piyanoda Tuluğ Tırpan, perküsyonda Mehmet Akatay ve bas gitarda Mehmet Özen’in yer aldığı Thrace Quartet, Balkan ve Türk müziğini caz müzikle harmanlıyor. Ahmet Nesimi’den Aşık Veysel’e kadar uzanan yerli eserlerin yanı sıra yabancı eserleri de kendilerine özgü caz kompozisyonlarıyla yorumlayan Thrace Quartet 14 Nisan’da CSO ADA ANKARA dinleyicilerini soluksuz bir yolculuğa çıkaracak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 160 TL
2. Kategori: 125 TL

ÇOCUKLAR İÇİN GELENEKSEL DOKUMA TEKNİKLERİNDEN KİLİM ATÖLYESİ

15 NİSAN-FUAYE-13.00/15.00

Somut Olmayan Kültürel Miras örneklerimizden biri olan Geleneksel Dokuma Tekniklerinden Kilim Dokuma etkinliği eğitmenler Sultan Gürbüzer ve Bilgen Turan yönetiminde minik ziyaretçilerle buluşacak. 15 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da gerçekleşecek olan atölyede çocuklara yaratıcılık, motor becerileri, iletişim kurma becerisi gibi birçok kazanım sağlanması hedefleniyor.

*Sadece çocuklar bilete tabidir. Anne ve babalar izleyici olarak katılım sağlayabilir.

Bilet temini belirtilen yaş aralığına uygun olarak yapılmalıdır. Yaş aralığının dışında kalan çocuklarımızın etkinliğe katılması mümkün olamayacaktır.

 Birinci Seans:                         İkinci Seans:

15 Nisan Cumartesi              15 Nisan Cumartesi

Saat: 13.00                             Saat: 15.00

Yaş Grubu: 8-10 yaş              Yaş Grubu: 11-12 yaş

Bilet Fiyatları: 

Birinci Seans: Biletler tükenmiştir.
İkinci Seans: Tam: 80 TL

WISHBONE ASH 

15 NİSAN-ANA SALON-20.00

CSO ADA ANKARA Rock Serisi kapsamında 15 Nisan’da rock tarihinin en etkili gitar gruplarından Wishbone Ash’ı ağırlayacak. İki solo gitarist kullanmaları ile Metallica, Iron Maiden, Lynyrd Skynyrd gibi ünlü gruplar tarafından ana ilham kaynakları olarak nitelendirilen Wishbone Ash 15 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da rock fırtınası                             estirecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

 1. Kategori: 100 TL
 2. Kategori: 70 TL

 ILARIA CENTORRINO SOLO ORG RESİTALİ

15 NİSAN-TARİHİ SALON-21.00

 İtalya’nın yıldızı gittikçe parlayan genç virtüözlerinden Ilaria Centorrino, Barok Dönem’in dâhi bestecilerinden oluşan muhteşem bir org programı ile 15 Nisan’da CSO ADA ANKARA Tarihi Salon’da! Önemli uluslararası org yarışmalarında ödüller kazanan ve İngiltere, İtalya, İsviçre, Portekiz, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde başarılı konserler veren Ilaria Centorrino programında barok dönemin keyifli org konçertolarına  yer verecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 120 TL
2. Kategori: 100 TL

 1. Kategori: 80 TL

 KONTRABAS DUO

16 NİSAN-MAVİ SALON-11.00

 CSO ADA ANKARA Kahve Konserleri kapsamında 16 Nisan’da Duo Kontrabas’a ev sahipliği yapacak. CSO ADA ANKARA dinleyicilerine keyifli bir Pazar vadeden konserde Ezgi Özok ve Evren Şen sahne alacak.

Bilet Fiyatları:
Tam: 50 TL 

 SELİN YÜCESOY – CUMHURİYET DÖNEMİ BESTEKARLARI 

16 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

Klasik Türk Müziğinin genç ve başarılı ses sanatçılarından Selin Yücesoy, Cumhuriyet döneminde müzik hayatında öne çıkmış bestekarların bilinen ve bilinmeyen repertuvara girmemiş eserlerini sanatseverler ile buluşturacak. 16 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da gerçekleşecek konserde sanatçı; Refik Fersan, Sâdeddin Kaynak, Yesârî Âsım Arsoy, Cevdet Çağla gibi bestekarların eserlerinden örnekler sunacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

 ÇOCUKLAR İÇİN ORFF VE RİTİM ATÖLYESİ

17 NİSAN-FUAYE-13.00/15.00

Orff Schulwerk eğitimi, çocukların kendilerini ifade edebilmesi, sosyal hayatta daha başarılı iletişim kurabilmesi, odaklanmayı geliştirmesi, duygusal zekaya katkısI, bilişsel becerilerin gelişimini hızlandırmasını sağlayan, çocukları beynin farklı bölümlerini kullanmaya teşvik ederek aynı anda görsel, işitsel, bedensel, sözel ve matematiksel zekanın gelişimini sağlayan bir yöntemdir.

*Sadece çocuklar bilete tabidir. Anne ve babalar izleyici olarak katılım sağlayabilir.

Bilet temini belirtilen yaş aralığına uygun olarak yapılmalıdır. Yaş aralığının dışında kalan çocuklarımızın etkinliğe katılması mümkün olamayacaktır.

Birinci Seans:                         İkinci Seans:

17 Nisan Cumartesi              17 Nisan Cumartesi

Saat: 13.00                             Saat: 15.00

Yaş Grubu: 9-10 yaş              Yaş Grubu: 11-12 yaş

 Bilet Fiyatları: 

Birinci Seans:100 TL
İkinci Seans: 100 TL

 CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ- MELODİ KAYIŞ 

17 NİSAN-MAVİ SALON-20.00

 CSO Sanatçıları ile Pazartesi Konserleri serisinde 17 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası keman sanatçısı Melodi Kayış; keman için bestelenmiş en büyük yapıtlardan biri olan ‘Chaccone’ unda dahil olduğu J. S. Bach’ın 2 numaralı solo partitası ve 1 numaralı solo   sonatını seslendirecek.

 Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 30 TL

 HAY AKSİ BEETHOVEN TİYATRAL ÇOCUK KONSERİ

18 NİSAN-MAVİ SALON-14.00

 CSO ADA ANKARA çocukları eğlenerek öğrenebilecekleri yaratıcı etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. CSO ADA ANKARA’da 18 Nisan’da gerçekleşecek “Hay Aksi Beethoven” tiyatral çocuk konseri ile minik sanatseverler Beethoven’ın bizlere armağan ettiği eşsiz müzikleri keşfederken diğer taraftan bestecinin sıra dışı, eğlenceli ve şaşırtıcı yönleriyle tanışacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 70 TL
2. Kategori: 50 TL

İRFANİ EZGİLER-ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU 

18 NİSAN-MAVİ SALON-21.00

 Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Güngör Şakar, Mihriban Akkuş ve Senem Gül,  Ramazan ayının manevî iklimine uygun İlahi, Nefes, Deyiş, Semah, Düvaz’lardan oluşan özel bir repertuvarla 18 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da dinleyicileri ile buluşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 35 TL

 ÇOCUKLAR İÇİN İZ PEŞİNDE HAYALLER RESİM ATÖLYESİ

19 NİSAN-FUAYE-13.00/15.00

Görsel sanatlar öğretmeni Lale Deniz Çokbilen ile minik sanatseverler kâğıt üzerinde küçük bir iz peşinden gidip hayallerini resme dönüştürecek. 19 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da gerçekleşecek bu etkinlikte çocukların yaratıcı düşünme becerisini geliştirip özgün fikirler üretmesi amaçlanıyor.

Birinci Seans: 19 Nisan Çarşamba Saat: 13.00
Yaş Grubu: 8-10 yaş
Kontenjan:15 kişi

İkinci Seans: 19 Nisan Çarşamba Saat:15.00
Yaş Grubu: 11-12 yaş
Kontenjan: 15 kişi

 Bilet Fiyatları:

Tam: 100 TL * Sadece çocuklar bilete tabidir. Veliler izleyici olarak katılım   sağlayabilir.

 DEVLET ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSU – GELECEĞE ÇOK SES

23 NİSAN-TARİHİ SALON-14.00

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu Devlet Çoksesli Çocuk Korosu tarafından ikincisi yapılacak olan Geleceğe Çok Ses Çocuk Korosu Konseri ile yaşanıyor. 23 Nisan’da Tarihi Salon’da gerçekleşecek bu coşkulu konser tüm sanatseverler ile buluşmayı bekliyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 60 TL
2. Kategori: 40 TL

3. Kategori: 30 TL

 CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ – KONTRABAS DUO

24 NİSAN-MAVİ SALON-20:00

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçıları Pazartesi günleri yeni resital serisi ile CSO ADA ANKARA Mavi Salonda klasik müzikseverlerle buluşuyor.  CSO kontrbas sanatçıları Evren Şen ve Bora Şahin piyano sanatçısı Gulmira Tokombaeva ile 24 Nisan akşamı Mavi Salon’da buluşuyor.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 50 TL
2. Kategori: 30 TL

 IL POMO D’ORO VE JAKUB ORLINSKI

26 NİSAN-ANA SALON-21.00

 CSO ADA ANKARA Uluslararası Orkestralar Serisi kapsamında 26 Nisan’da dönem müziği sahasında uzmanlaşmış virtüöz sanatçılardan oluşan ünlü Il Pomo D’oro ve MET Opera başta olmak üzere dünyanın en önde gelen sahnelerinde yer alan yüksek prestijli ödüllerin sahibi Polonyalı kontrtenor Jakub Jozef Orlinski’yi ağırlayacak. İlk albümüyle “Yılın Genç Sanatçısı” ödülüne layık görülen Polonyalı kontrtenor Jakub Jozef Orlinski ve yüksek prestijli Opus Klassik ve Abbiatodel Disco ödüllerinin sahibi olan ve BBC Music Magazine tarafından “Erken dönem müziği sahnesinin en parlak topluluklarından biri” olarak tanımlanan Il Pomo D’oro CSO ADA ANKARA dinleyicisine unutulmaz bir konser deneyimi sunacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL
2. Kategori: 225 TL

3. Kategori: 175 TL

4. Kategori: 125 TL

MANUŞ-U ÂL 

26 NİSAN-MAVİ SALON-20.00

 Django Reinhardt’ın yarattığı müzik tarzından esinlenilerek 2015 yılında İstanbul’da kurulan Manuş- u Âlâ 26 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da müzikseverler ile buluşacak. Repertuvarlarında “Fly Me To The Moon”, “L-O-V-E” gibi popüler caz eserlerine, “Padam Padam”, “La Vie En Rose” gibi Fransız chansonlarına, kendi tarzlarında yorumladıkları “Bir Günah Gibi”, “Med Cezir”, “Careless Whisper”, “Nah Neh Nah” gibi 80’ler ve 90’ların yerli ve yabancı hit parçalarına, ilk single’ları “Bazı Günler” ve “Yola Devam Et” albümündeki özgün bestelerine yer veren Manuş-u Âlâ grubu; dinleyicilerine eğlenceli ve nostaljik bir atmosfer yaşatacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ORKESTRA AKADEMİK BAŞKENT SEZON KONSERLERİ #6

27 NİSAN-MAVİ SALON-20.00

Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik Başkent, sezon konserlerinin altıncısında Şef Deniz Erdinç yönetiminde çellist Serdar Mamaç’a eşlik edecek. Programda Dvorak’ın nadir seslendirilen Noktürn’ü, Stamitz çello konçertosu ve Tchaikovsky’nin büyüleyici  serenadı dinleyiciyle buluşacak. Buffet Crampon resmi sanatçısı olan Ecesu Sertesen’de Orkestranın konuğu olacak. Sertesen, başarılı şef Hasan Tura’nın klarinet konçertosunu, onun yönetiminde seslendirecek. Programda Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu’nun eserleri de yer alacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 80 TL
2. Kategori: 60 TL

EYLÜL ERGÜL VE ÖNDER FOCAN NAT KING COLE PROJECT

28 NİSAN-MAVİ SALON-20.00

Eylül Ergül & Önder Focan Grup, 28 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da müzikseverler ile buluşacakları konserde Nat King Cole’un hem küçük grup hem de büyük orkestralarla seslendirdiği parçalardan bir kısmını Nat King Cole’un dörtlü grup formatında sunacak. Nat King Cole gibi hem piyanist hem de şarkıcı olan genç neslin en parlak müzisyenlerinden Eylül Ergül ve Cole’un küçük gruplarında vazgeçilmez enstrüman olan gitarda yer alan Önder Focan tarafından oluşturulan grupta, konrabasta Eren Kutlu ve davulda Burak Cihangirli cazseverlere unutulmaz bir konser deneyimi sunacak. 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

 BABYJAZZ İLE HARİKALAR DİYARI ÇOCUK KONSERİ

29 NİSAN-MAVİ SALON-15.00

 Geçtiğimiz Ocak ilk kez CSO ADA ANKARA’da çocuklara yönelik klasik müzik konseri ile sahne alan BabyConcerts 29 Nisan’da “BabyJazz” caz müzik kadrosuyla tekrar minik sanatseverler ile buluşuyor. “BabyJazz”, canlı caz müzik performansını hikayeyle birleştirerek çocukları müzikal bir yolculuğa çıkarıyor. Minikler bu yolculukta cazın esaslı enstrümanları saksafon, kontrbas, gitar ve perküsyonla yakından tanışacak ve popüler caz standartlarını dinlerken Harikalar Diyarı’na seyahat edecek. Ebeveynler ise belki uzun zamandır canlı inleyemedikleri caz müziği çocuklarıyla birlikte deneyimleme fırsatı bulacak.

* 4 yaş ve üzeri için uygundur. Etkinliğe Katılan herkes bilete tabidir. (Veli/Çocuk)

 Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 70 TL
2. Kategori: 50 TL

 WIGMORE SOLİSTLERİ

29 NİSAN-ANA SALON-20.00

 Londra’daki dünyaca ünlü Wigmore Hall’un yöneticisi John Gilhooly tarafından kurulan Wigmore Solistleri olağanüstü bir programla tekrar CSO ADA ANKARA’ya geliyor. İngiltere’nin önde gelen klarnet virtüözlerinden Michael Collins’in yönetmenliğinde ve topluluk liderliğinde “Wigmore Solistleri” 29 Nisan’da sanatseverler ile buluşacak. CSO ADA ANKARA Oda Müziği ve Resital Serisi kapsamında gerçekleşecek konserde F.A. Berwald, J. Brahms, L. Van Beethoven’ın eserleri seslendirilecek.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL

4. Kategori: 75 TL

 BAROQUEST

30 NİSAN-MAVİ SALON-11.00

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sanatçıları Kahve Konserleri kapsamında dinleyicilere keyifli bir Pazar günü yaşatmaya devam ediyor. 30 Nisan’da CSO ADA ANKARA’da gerçekleşecek keyifli konserde kemanda Özge Özerberk, viyolada Emre Akman, viyolonsel Mehmet Gökhan Bağcı sanatseverlerle buluşacak.

Bilet Fiyatları:
Tam: 50 TL

 VIVALDI İLE MEVSİMLER ANLATIMLI ÇOCUK KONSERİ 

30 NİSAN-MAVİ SALON-15.00

Müziğin eşsiz gücüyle bizlere 300 yıl öncesinden seslenen ünlü besteci Vivaldi ve onun ünlü keman konçertosu Dört Mevsim, CSO ADA ANKARA sahnesinde minik dinleyicileri sıra dışı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak. 

*Biletler tükenmiştir.

* 4 yaş ve üzeri için uygundur. Etkinliğe katılan herkes bilete tabidir.  (Veli/Çocuk)

 ANTHONY STRONG TRIO – DÜNYA CAZ GÜNÜ KONSERİ 

30 NİSAN-ANA SALON-20.00

CSO ADA ANKARA bugüne dek tüm dünyada elde ettiği çeşitli ödüllerle kuşağının en önde gelen caz müzisyenleri arasında gösterilen şarkıcı, piyanist, söz yazarı ve besteci Anthony Strong’u ağırlamaya hazırlanıyor. İngiliz cazının yıldızı Anthony Strong, caz  standartlarından blues, soul ve pop müzik türlerine uzanan Dünya Caz Günü Konseri ile 30 Nisan’da sanatseverlere caz şöleni yaşatacak. 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 200 TL
2. Kategori: 150 TL

3. Kategori: 100 TL
4. Kategori: 75 TL

 LA SFERA ARMONIOSA “THEORBO VE SOPRANONUN EŞSİZ BÜTÜNLÜĞÜ”

30 NİSAN-TARİHİ SALON-20.00

 Dünyaca ünlü erken dönem ve barok müziği topluluklarından La Sfera Armoniosa; soprano Channa Malkin ve theorbo, lavta ve barok gitar virtüözlerinden Meik Fentross ile Ankara’da verecekleri ilk konserleri için CSO ADA ANKARA’ya geliyor. 30 Nisan’da sanatseverler ile buluşacak olan bu özel konserde Channa Malkin ve Mike Fentross yaşamları ve eserleri dört yüzyıl öncesine dayanan ünlü bestecilerden yaptıkları özel bir seçkiyi paylaşacak.

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 120 TL
2. Kategori: 100 TL

3. Kategori: 80 TL

 

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Bilgi Al

Gizlilik ve Çerez Politikası
Dil Değiştir