Festival Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Geleneksel Hasat Festivali Ankara’da büyük bir coşkuyla yapıldı…

At üstünde yapılan hızlı hareketler, yer değiştirmeler, ok yay, kılıç kullanımı seyircilere büyük bir heyecan yaşattı. Gösteri; katılımcılardan büyük alkış aldı.

kılıç kadın
Kılıçlar çekildi eğlence başladı

Mamak İlçesi sınırları içerisinde Gökçeyurt’ta gerçekleşen Hasat Festivaline Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ile çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

gösteri
Geleneksel atlı spor gösterisi

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse beraberindeki heyetle birlikte temsili Lavanta hasadı yaptı. Toplanan lavantalar, buket haline dönüştürüldü.

Murat Köse
Lavanta Hasatı

Festival alanı ise tam bir bayram yeriydi. Mehter Takımı’nın gösterisi ile başlayan etkinlikler, geleneksel atlı spor gösterisi ile devam etti.

eğlence
Atlı spor gösterisi

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse “Üretici ve tüketiciyi desteklemek amacıyla EKOKÖY projesini başlattık. Hamdolsun projemiz kapsamında üretici kardeşlerimizi destekleyecek birçok çalışma yaptık. Nohut, meyve ve sebze fideleri dağıttık. Bugün bu ürünlerimizin bir kısmının hasadını yapıyoruz. Çiftçi kardeşlerimizin hasadı bereketli, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

kılıç kadın
Kadınların at üzerindeki gösterileri beğeni ile izlendi

Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı da “Belediyemizin tarım ve hayvancılıkla ilgili destekleri çok önemli. Bunların devamının olmasını diliyoruz” diyerek Mamak Belediyesi’ne çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

at üzerinde
At Üzerinde kılıç ile karpuzlar kesildi

Geleneksel Hasat Festivali, Arslanbek Sultanbekov’un konseri le son buldu. Vatandaşlar birbirinden güzel şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.

Arslanbek Sultanbekov’
Arslanbek Sultanbekov’un konseri
festival
festival
atlı spor
Akrobasi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Bilgi Al

Gizlilik ve Çerez Politikası
Dil Değiştir