KİŞİSEL MARKA STİL VE İMAJ.. Pınar TÜRKDEMİR

Bu ay biraz daha hayatın içinden, hepimizi ilgilendiren; kişisel marka, stil ve imaj kavramlarını ele alalım… Günlük kullanım dilinde moda ile sıklıkla karıştırılan stil kavramını tartışalım…

Her yıl ilgi ve beğeni ile izlenen ve bir sonraki senenin merakla beklendiği bir etkinliğe dönüşen Başkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Mezuniyet Defilesi, bu yıl 12 Mayıs 2022 günü, saat 13:30’ da Bağlıca Kampüsü, İhsan Doğramacı Konferans Salonu’nda izleyiciler ile buluştu.

Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal’ın da katılımları ve konuşmaları ile zenginleşen defilede sergilenen 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet koleksiyonunda “Biyomimesis: Doğadan Esinlenilen Tasarımlar” mezun adayı öğrencilere ilham kaynağı oldu. Öğrencilerin ve modellerin sahne şovlarıyla zenginleşen gösteri büyük alkış topladı.
Mezuniyette defilelerini hazırlamak da izlemek de oldukça keyiflidir. Bir taraftan öğrencilerin mezuniyet sonrası iş hayatlarına hazırladıkları ilk koleksiyonun heyecanını yaşamak… Diğer yandan izleyici tarafında olup sektöre ilk adımlarını atan gençlerin heyecanını ve yaratıcılıklarını izlemek… Yazımı yazarken hem gururlu hem de hüzünlüyüm çünkü her yıl olduğu gibi son sınıf öğrencilerimiz kendilerine yakışır bir mezuniyet töreni ile hayata adım atarken bizler de onlarla birlikte hem gururluyuz hem de gidiyor olmaları dolayısıyla hüzünlüyüz.

Mezuniyet defilesi düzenlemek gerçekten yorucu ve emekli bir iş olmasına karşın okulumuz pandemi süreci dışında her mezuniyet döneminde öğrencilerin koleksiyonlarını sergileyebildiği bir defile düzenlemiştir. Bu organizasyonu özellikle önemsiyoruz çünkü mezuniyet defilesinde mezunlar, davetli bulunan sektörün ileri gelen girişimcileri ile tanışma ve dört yıl boyunca emekle oluşturdukları eğitim-öğretim çıktılarını sektöre, ailelerine ve kamuoyuna sunma fırsatı yakalıyorlar ve ayrıca defilenin görselleri ile portfolyolarına kıymetli bilgiler ekleyebiliyorlar, ilk kez tasarımcı olarak podyumda gururla boy gösteriyorlar.


Bir eğitim kurumu ancak bütünleşik bir amaçla güvenli huzurlu ve kaliteli eğitim ortamı yaratabilir. Öğrencilerimizin mezuniyet noktasına gelene kadar üniversitemizin huzurlu ve güvenli kampüs ortamı, bölümümüzün yarattığı ve öğrencilerine sunduğu aile ortamı, kampüste geçirdikleri bütün güzel zamanlar ve anılara hizmet eden bütün birimler ve tabii ki en başta da üniversite yönetimi bu başarının önemli paydaşlarıdır.
Genç moda tasarımcılarımız ve akademi defileleri, Ankara Moda Tasarımı camiasında yarattıkları dinamik hava ile moda endüstrisinin Ankara’ya bakış açısını değiştirmeye devam etmektedirler.
Bir kez daha bu süreçte öğrencilerimizin yetişmesinde katkıda bulunmuş
başta emektar ailelerimize, üniversitemize,
hocalarımıza, akademik ve idari tüm birimlere, bizleri her zaman destekleyen sektör, basın ve akademi dostluklarımıza ve her organizasyonumuzu görsel şölene çeviren Joker Ajans’a teşekkür ederiz. Daha nice başarılara birlikte imza atmak dileğiyle…
Birlikte güzeliz… Birlikte güçlüyüz…


‘‘Moda gelip geçicidir, stil ise kalıcıdır.’’
Coco Chanel

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız. Kabul Et Bilgi Al

Gizlilik ve Çerez Politikası
Dil Değiştir